Dom

Pies w domu - wybór rasy, nauka czystości, wyprawka dla psa

Pies w domuTerapeutyczny wpływ czworonogów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich posiadanie. Pies w domu poprawia atmosferę i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Maluchy uczą się empatii do zwierząt, pomagając rodzicom, w opiece nad podopiecznym. Zanim jednak podejmie się decyzję o jego zakupie należy sprawdzić, czy jest się na to gotowym.

Więcej…

   

Zezwolenie na wycinkę drzew

Wycinka drzewPolskie prawo przewiduje wycinkę drzewa po uprzednim złożeniu wniosku o pozwolenie do Urzędu Gminy i uzyskaniu zgody. Osobą uprawnioną do złożenia wniosku jest właściciel posesji, na której rośnie niechciane drzewo, współwłaściciel, lub użytkownik wieczysty w porozumieniu z właścicielem.

Więcej…

   

Czym są nowoczesne domy pasywne?

Domy pasywne

Czym są nowoczesne domy pasywne?

Coraz częściej słyszymy dziś o nowoczesnych domach pasywnych. Warto dowiedzieć się, czym są i jakie posiadają cechy, przemawiające za korzyścią stawiania takich budynków.

Mianem domów pasywnych określamy budynki, w których zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań w celu uzyskania doskonałych parametrów izolacyjnych. Wykorzystywane metody pozwalają na zmniejszenie ilości energii, jakiej potrzeba do ogrzania i użytkowania domu.

Więcej…