Ludzie

"Żywe Gorące Serce" - kim jest dla Ciebie matka?

Matka karmi dziecko piersiąMatka to osoba, którą jako pierwszą darzymy szczerą miłością. Jest nie tylko wychowawczynią, ale także wierną przyjaciółką, opiekunką przed złem świata, przewodniczką po życiu. Więcej o tym kim jest matka starali się przedstawić artyści, czy to za pomocą utworu literackiego, tudzież na obrazie i nie tylko. Wędrując przez epoki postać idealnej matki niejednokrotnie się zmieniała, jednak to co najważniejsze zawsze było obecne: matka bierze czynny udział w życiu swoich dzieci.

Więcej…

   

Barwy zdrowia - warzywa, owoce, przyprawy, zioła - właściwości

Warzywa, owoce, zioła, przyprawy - ich barwy, właściwościDostarczając swojemu organizmowi pożywienia warto zwrócić uwagę na kolory poszczególnych produktów, i to nie tylko z powodów estetycznych. Otóż barwa zarówno warzyw, owoców, przypraw, ziół może być niezwykle cenną wskazówką określającą, co te produkty zawierają i na jakie problemy zdrowotne mogą mieć dobroczynny wpływ.

Więcej…

   

Dni płodne w cyklu miesiączkowym kobiety

Cykl miesiączkowy kobietyDni płodne i dni niepłodne w cyklu miesiączkowym kobiety

Każda kobieta w wielu kilkunastu lat dostaje pierwszą miesiączkę i od tego czasu co miesiąc w jej organizmie zachodzą zmiany, przygotowujące go do zapłodnienia. Cykl miesięczny trwa około 28 dni, obejmuje krwawienie, fazę płodną oraz dni niepłodne.

Więcej…

   

Friendzone - jak w to nie wpaść?

FriendzoneTermin friendzone coraz częściej pojawia się w mediach, również tych internetowych. Co on oznacza i czy jest dla nas niebezpieczny? Okazuje się, że nie, ponieważ oznacza pewnie typ relacji miedzy dwiema osobami, jednak nie zawsze wpadnięcie we friendzone jest przyjemne i pożądane. Dla osoby uwikłanej to sytuacja krzywdząca, obniżająca jej samoocenę oraz wpływającą na relacje interpersonalne.

Więcej…