Świat kobiecych blogów

Świat kobiecych blogówWielu mężczyzn z pewnością zastanawia się, czego ich ukochane dziewczyny, żony, siostry czy nawet matki poszukują w Internecie. Okazuje się, że dla wielu kobiet informacje, znalezione w sieci stanowią inspirację.

Są skarbnicą ciekawych pomysłów i dodatkowo dają możliwość wymiany poglądów i rad z innymi kobietami, mającymi dokładnie takie same problemy.

Gdzie kobiety poszukują tych pomysłów i porad?

Z pewnością na wielu stronach tematycznych, na forach internetowych oraz oczywiście na blogach. Blogi są formą internetowych pamiętników, stale zyskujących na popularności. Można mówić nawet o stworzeniu specjalnej, internetowej społeczności blogerek i blogerów, zwaną blogosferą. Organizowanych jest wiele konkursów, mających na celu wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych blogów. Wiele autorów takich pamiętników zostało już zauważonych, a ich kariera nabrała tempa. Kobietom, forma bloga odpowiada z wielu powodów.

Po pierwsze, jest to forma bardzo przystępna, pisana nie przez fachowców z zakresu dziennikarstwa i reklamy, ale przez inne kobiety. Wiele z nich może pracować w branży reklamowej, ale blogi prowadzą jako osoby prywatne, nie piszą na nich artykułów, ale opisują swoje przeżycia i przemyślenia.

Po drugie, blogi są niezwykle różnorodne. Pozwalają na dowiadywanie się nowych rzeczy i znajdowanie informacji z wielu dziedzin.

Popularną odmianę kobiecych blogów są blogi modowe, na których autorki zamieszczają stylizacje ubrań na różne okazje. Mogą to być zdjęcia, znalezione w sieci lub autorskie zestawy samych blogerek. Wiele kobiet chętnie czerpie z takich stron inspiracje.

Kolejny typ to blogi z poradami, dotyczącymi urody. Panie chętnie wymieniają się na nich swoimi spostrzeżeniami, prezentują propozycję makijaży oraz komentują zalety i wady różnych kosmetyków. Bardzo często na takich blogach autorki udostępniają swoje przepisy na maseczki, kremy, balsamy lub inne kosmetyki domowej roboty. Popularnością cieszą się także blogi kulinarne. Autorki wzbogacają zamieszczane przepisy o zdjęcia czy nawet filmiki, ilustrujące przygotowywanie poszczególnych potraw. Nietrudno znaleźć dziś blogi ogólne jak i nastawione na prezentowanie przepisów na konkretne dania, na przykład desery, sałatki czy potrawy wegetariańskie.

Wiele kobiet chętnie odwiedza blogi z poradami na temat prowadzenia domu. Są to strony, prowadzone przez panie w różnym wieku. Rady mogą dotyczyć zarówno przygotowywania posiłków, urządzania mieszkania jak również dbania o odpowiednią atmosferę.

Swoje stałe czytelniczki mają również blogi poświęcone kobiecie i kobiecym zainteresowaniom: literaturze, muzyce, podróżom czy sztuce. Każda kobieta może znaleźć blog, który porusza tematy, związane z jej pasją oraz poznać osoby, które mają takie samo lub podobne hobby. Na kobiecych blogach autorki i czytelniczki mogą wymieniać się również przemyśleniami na temat bycia w związku czy wychowywania dzieci.

Osobną kategorię stanowią blogi przyszłych lub młodych matek. Panie wymieniają się na nich doświadczeniami, radzą sobie, jak rozwiązać konkretne problemy oraz wspierają się. Poza ta różnorodnością, na korzyść blogów przemawia również fakt, iż daję one możliwość bycia czytelniczką, jak i autorką! Własnego bloga może dziś posiadać każda kobieta, bez względu na wiek, zawód ani umiejętności literackie. Możliwości pokrywają się z rzeczywistością: własne, internetowe pamiętniki mają dziś zarówno nastolatki, studentki, kobiety dorosłe jak i panie dojrzałe!

Każda z autorek może pisać na temat, który ją interesuje i zdobywać wierne czytelniczki.

Mężczyźni nie zawsze rozumieją kobiecą fascynację różnymi blogami. Wystarczy jednak, że wejdą na blog poświęcony podróżom czy stronę, prowadzoną przez miłośnika samochodów i przenoszą się do zupełnie innego świata. Jak widać, blogi porywają za sobą tłumy, ciekawią i intrygują. Coraz więcej osób bloguje, rozwijając dzięki temu swoją kreatywność oraz doskonaląc warsztat dziennikarski. Ponadto, prowadząc bloga można zyskać nowych znajomych i, jak się niejednokrotnie okazało, sławę.

www.babskiswiat.com.pl

Komentarze